Ölüm Oyunu

Gelecek. Japonya; çökmüş ekonomisi, sürekli artan işsizleri, başıboş ve asi gençleri ile her geçen gün daha kötüye gidiyor. Hükümet, önce gençleri dize getirmeye karar veriyor, bunun için de Battle Royale denilen bir yasa çıkarıyor. BR’ye göre, seçilen bir sınıf üç günlüğüne bir adaya kapatılacak ve canlı kalmayı başaran son öğrenci eve geri dönebilecek.

Böylece Şiddetin önüne geçeceğini sanan bir hükümet ve bir korku filmi…Otomatik portokal gibi sinir bozucu bir film ölüm oyunu,ikiside bol bol şiddet içermektedir.

Orjinallik açısında gerçekten gayet güzel bir senaryosuda var.Filmdeki şiddet sahneleri insanın içinde yer ediniyor.Bu japonlar işi iyi biliyor.

Film hessas sorusu Şiddet çözümüdür?Arkadaşını yaşamak için öldürebilirmisin?

Aslında film kabul ediyorum pisikolojik değişimi sinemaya aktaran en iyi film.Bakın şu suratlara bunlar nasıl katil olur babası?

Ölüm Oyunu, hakkında tüm yazılanlara çizilenlere bakılırsa, oldukça abartılmış bir film. Ama dedim ya, filmden beklentim iyice bir gerilmekti, bu da olmayınca filmden hiçbir zevk alamadım. İşte, insanın kendisini şartlandırması bu olsa gerek.

Kara bir komedi izlemek isterseniz Ölüm oyunu tam sizlik

Mustafa Türkan

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s